A gyökérkezelés abban az esetben válik szükségszerűvé, ha a fog ideghálózata vagy vérellátása visszafordíthatatlanul károsodik valamilyen sérülés – ütés, törés – vagy egy mélybe terjedő szuvasodás következtében. Amennyiben ez a fertőzés hosszú ideig fennáll – akár panaszmentesen is – tályog (abcessus) vagy góc, illetve gócbetegség kialakulásához vezethet.
Rendelőnkben DEPOTPHORESE gyökérkezelést alkalmazunk, amellyel jól kezelhetők a problémás esetek (példuál, ha a gyökércsatorna nem átjárható), ugyanakkor a hagyományos gyökérkezelési eljárások hatékonysága is fokozható.
Mivel a gyökérkezelés egy technika- és időigényes beavatkozás, ezért jellemzően több alkalom szükséges a teljes kezeléshez, illetve ahhoz, hogy a gyökértömés elkészüljön.
Első alkalommal az alábbi lépésekre és kezelésekre kerül sor:
A következő alkalom vagy alkalmak során – amennyiben szükséges – újabb tisztításra, és újabb gyógyszeres ideiglenes tömések elhelyezésére kerül sor. Ezen lépések és alkalmak szükségszerűen ismétlődnek, míg a fog panaszmentessé nem válik.
Amennyiben a fog teljesen panaszmentes és nincs szükség további speciális DEPOTPHORESE kezelésre, elkészítjük a végleges gyökértömést.
Az első olyan kezelés, mely elméletben a fog teljes csatornarendszerére kiterjedő terápiát nyújt. Átlagos esetekben a kezelésekre három alkalommal kerül sor, melyek során elektrokémiai folyamat által egy biokémiai folyamatot váltunk ki. Ezen folyamatok során a mechanikai tisztítás elől elzárt csatornaszakaszok is elérhetővé, tisztává és izolálttá tehetők.
Mindenképpen szükséges a DEPOTHPHORESE kezelés, amikor
A gyökérkezelés menete előtti állapot